Yeni Renault ZOE Türkiye’ye geldi: İşte elektrikli otomobilin fiyat etiketi

Renault'nun ZOE elektrikli otomobil alanındaki amiral gemisi üçüncü nesil Türkiye'ye geldi. Yeni model Aralık ayına özel 349 bin 900 TL indirimli fiyatı ile satışa çıktı. Her bir AC (alternatif akım) terminalinden 22 kW'a kadar güç alabilen ZOE, ilk neslinin piyasaya sürülmesinden bu yana halka açık şarj noktalarında en hızlı şarj edilen elektrikli araçtır.

Yeni ZOE, 395 kilometreye kadar bir menzile ve doğru akıma sahiptir. (DC) şarj edilebilir 52 kWh pil sayesinde daha kısa şarj süresi sunar. Renault Grubu'nun elektrikli mobilite alanındaki 10 yıllık tecrübesinin bir ürünü olan otomobil, 80 kW'lık motoruyla sürüş keyfini artırıyor; Mod B, e-değiştirici, otomatik tutma işlevli elektrikli park freni ve kablosuz şarj ünitesi gibi yenilikleri içerir. Yeni ZOE'de, önceki neslin yumuşak çizgilerinin yerini daha geniş oturma alanı sunan karakteristik bir tasarım alıyor. Tamamen yeniden tasarlanan ön tampon, krom ayrıntılarla çevrili sis farlarına sahiptir. Tamponun yeni şekli, ızgaranın etrafındaki krom detaylar ve sis farları ile aracın alt kısmına yepyeni bir görünüm kazandırıyor. Yeni ön difüzörler, aracın hava akışı dolaşımını iyileştirir. Bu, Yeni ZOE'nin aerodinamik özelliklerine önemli ölçüde katkıda bulunur. Mavi bir çizgiyle çevrili Renault elmas logosu, şarj soketini başarılı bir şekilde gizler. Yeni ZOE'nin% 100 LED farları, tüm yeni Renault modellerinin göz alıcı C şekline sahiptir. Yeni ZOE, Boğaz mavisi dahil 6 farklı renk seçeneği sunuyor.

Yeniden tasarlanan sürüş paneli, işlevsel konsol, multimedya sistemi ve mat dokulu yumuşak iç malzeme, araçtaki şık ve konforlu ambiyansa katkıda bulunuyor. Sürüş yardımlarından 10 inç sürücü ekranına, Renault EASY LINK multimedya sistemine ve yeni Mod B gibi tüm sistemlere kadar tüm sistemler, günlük sürüşü daha kolay ve daha keyifli hale getirmek için tasarlandı.

Sınıfında rakipsiz çözünürlük ve işlevselliğe sahip 10 inçlik bir sürücü ekranı sunan yeni ZOE, aynı zamanda bir orta konsolda yayılan 7 inçlik dokunmatik ekran sayesinde, çeşitli sürüş yardımlarından araçla ilgili ana ayarları kontrol eder. 10 inç sürücü gösterge ekranındaki renklerin özelleştirilmesi.

Güç aktarım mekanizmasının küçük ayak izi sayesinde, yeni ZOE'deki arka koltuk yolcuları, sınıfındaki en geniş arka koltuk alanının keyfini çıkarabilir. 338 litre bagaj ve katlanır koltuklar taşıma kapasitesini daha da artırır. Yeni ZOE, yaşam ve kullanım alanlarıyla bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Yeni ZOE, WLTP döngüsünde 395 kilometreye kadar bir menzil sunan 52 kWh ZE 50 pil ile donatılmıştır. Otomobilin üçüncü nesli ile araç artık evde veya yolda kullanılabilen alternatif akım şarj seçeneklerine ek olarak doğru akım hızlı şarj seçeneği sunuyor.

Her bir AC (alternatif akım) terminalinden 22 kW'a kadar güç alabilen ZOE, ilk neslinin piyasaya sürülmesinden bu yana sahip. Halka açık şarj noktalarında en hızlı şarj edilen elektrikli araç oldu. Caméléon şarj ünitesi, ZOE'nin bu çeşitliliği sunmasını sağlar. Renault, şarj ve sürüş için iki ayrı elektrik devresi kullanmak yerine, her iki süreç için de aynı elektronik üniteleri kullanmayı başararak düşük maliyetle esnek şarj sağlıyor.

Yeni ZOE artık doğru akımla (DC) tasarlanmış bir şarj kontrol ünitesine sahiptir. Akünün ortasına elektrikli bir güç aktarma organı ile monte edilen bu yeni ve tamamen sahip olunan Renault şarj kontrol ünitesi, aracın DC terminallerinde 50 kW ile şarj edilmesini sağlıyor.

Bunlara da Göz Atın

Mevcut Fiat Doblo’nun üretim süresi 2022 yılsonuna kadar uzatıldı

Tofaş, Bursa fabrikasında ürettiği sevilen ticari model Fiat Doblo'nun üretiminin uzatıldığını açıkladı. Bu bağlamda, 2021'in ortasında yeni motor ve makyajlı Doblos geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir