İşte 2021’de Türkiye’ye gelecek yeni Mercedes-Benz modelleri

2020 sonu itibarıyla otomotiv pazarında Türkiye markalarında satılan toplam 772 bin 788 adetlik 2021 için planlar ortaya çıkmaya başladı. Bu kapsamda Alman üretici Mercedes-Benz de yeni yıl planlarını açıkladı.

2020 yılında GLB, GLA, E-Class Sedan, E-Class Coupe, E-Class Cabriolet S-Class sedan ve EQC gibi pek çok yeni model Türkiye'de satışlarına başlayan Mercedes-Benz, premium binek araçlarda 15.617 adede ulaştı hafif ticari araçlarda ise 5.175 adet. Şirket 2021'de Türkiye'de yeni bir model atağına devam edecek.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomotiv Grup Başkanı Şükrü Bekdikh, "İkinci modelimiz, EQ markamız altında satışa sunacak tamamen elektrikli EQA modelimizi 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de satışa sunacak. teknoloji ve lüksün birleşimi olan EQS modelimizle yılın üçüncü çeyreği. "dedi.

Mercedes-Benz'in modellerinden birinin katkısıyla elektrikli mobilitenin çeşitliliğini artıracak olan bu iki model, Türkiye 2021'de pazara sunacak yeni C-Serisi olacak. 2021'de tanıtılacak olan yeni C-Serisi'nin üçüncü çeyrekte Türkiye'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu yeni modellerin dışında mevcut araçlar için farklı donanım, motor ve çekiş seçenekleri sunulacak. 2021 yılında Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar tarafında en önemli yenilik V-Serisi olacak. V Serisi, yılın ilk çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak.

Bunlara da Göz Atın

Mevcut Fiat Doblo’nun üretim süresi 2022 yılsonuna kadar uzatıldı

Tofaş, Bursa fabrikasında ürettiği sevilen ticari model Fiat Doblo'nun üretiminin uzatıldığını açıkladı. Bu bağlamda, 2021'in ortasında yeni motor ve makyajlı Doblos geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir