MG yeniden Türkiye’de: Satılacak ilk model ZS EV isimli bir elektrikli SUV

2020'de yoğun geçen bir yıl gibi görünen bu yıl Türkiye'de daha çok otomotiv sektörü de canlanacak. İngiliz otomotiv üreticisinin yeni yılın ilk sürprizlerinden biri MG Türkiye'ye geliyordu.

Doğan Holding şirketi Doğan Trend Türkiye'ye gelen Otomotiv distribütörü MG satışa sunulan ilk araç olacak ZS EV yüzde 100 elektrikli SUV modelleri olacak. Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO'su Kağan Dağtekin, konuyla ilgili açıklamada şunları söyledi:

"Elektrikli ZS eV platformumuz üzerinden online satışlarımız üzerinden Ocak ayında ön satış sunmayı hedefliyoruz. Mayıs ayı itibari ile ilk teslimatla başlayacağız. Türkiye 2021'de farklı MG modellerini yemeyi hedefliyoruz. Bu yıl MG'lere yakın markanın satış hedefi bin adet. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de MG fabrikasını kurarak, Avrupa pazarlarına ihracat yapmayı hayal ediyoruz. "

MG benzinli modellerini de satışa sunacaklarını kaydeden Dağtekin, 2022 sedan modellerini hem benzinli hem de elektrikli seçeneklerle bayilere getireceklerini belirtti.

Türkiye'de satılan ilk model MG ZS EV SUV modeli sade tasarımı ile dikkat çekiyor. 143 beygir güç üreten bir elektrik motoruna sahip olan model, 0-100 km / s hızlanmayı 8.5 saniyede tamamlıyor. 44,5 kWh lityum iyon pille çalışan ZS EV, WLTP'ye göre karma kullanımda 263 kilometre ve şehir içi kullanımda 372 kilometre menzil sunuyor.

Test için 5 MG ZS EV modelinin getirildiği, otomobilin satış fiyatının ise Şubat ayında belirleneceği belirtildi. ifade edildi. MG ZS EV, geçen yılki çarpışma testlerinde Euro NCAP'tan 5 yıldız almayı başardı. İngiltere'de satılan MG ZS EV'nin başlangıç fiyatı – 3.000 pound teşvikle – 25.495 TL'den başlıyor.

1924 yılından bu yana otomotiv üreten MG, 2005 yılında Çinli Nanjing Otomobil Grubu tarafından 53 milyon pound ödül aldı. Satın alındı. 2007 yılında Nanjing Automobile, Çin'in en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Shanghai Automobile Industry Corporation (SAIC) tarafından satın alındı. Böylece, İngiliz üretici MG de SAIC'e dahil edildi. Bu bağlamda Çin'de otomobil üretiminin geleceği de Türkiye olacak.

Bunlara da Göz Atın

Mevcut Fiat Doblo’nun üretim süresi 2022 yılsonuna kadar uzatıldı

Tofaş, Bursa fabrikasında ürettiği sevilen ticari model Fiat Doblo'nun üretiminin uzatıldığını açıkladı. Bu bağlamda, 2021'in ortasında yeni motor ve makyajlı Doblos geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir