Tüm zamanların en çok kazanç sağlayan korku filmi

Korku filmleri sinemada pek çok kişinin izlemeyi tercih ettiği türler arasındadır. Korku filmleri, popüler aksiyon ya da süper kahraman filmleri kadar kâr etmese de, bazıları klişe muamelesi görse de, hala tarihinin en karlı korku filmi olan bir yapım var.
IMDb’ye göre Avrupa’nın en çok beğenileni. filmler
Dünyanın en kazançlı korku filmi
Popüler korku filmleri akla gelebilir. Bunlar arasında şüphesiz The Exorcist, Jaws, Halloween (Halloween), Alien ve The Silence of the Lambs gibi yapımlar yer alıyor. Bu filmlerin hem yayınlanırken hem de sonrasında korku filmleri kategorisinde dikkat çektiğini söylemek mümkün.

2017 yılında gişeyi açan Stephen King’in aynı adlı eserinden uyarladığı O (IT), korku filmlerinden daha yüksek puan alan bu yapımlar için oldukça iyi. Kâr etti. Film, 700 milyon doları aşan geliriyle en karlı korku filmi gibi görünse de, gerçek tam olarak değil. Çünkü en karlı korku filmini belirlerken gişe geliri tek kriter değil. Aynı zamanda maliyet hesapları da yapılır. Bu durumda O (IT) filmi elimine edilir. Az önce bahsettiğimiz kriterler göz önüne alındığında, düşük bütçesine (60 bin dolar) rağmen dünya çapında 248,6 milyon dolar hasılat yapan, ancak dünyanın en karlı olanı Blair Cadı Projesi’ni düşünüyoruz. Korku filmi Paranormal Activity’dir. Farklı bir bakış açısı kazandıran bu film serisi, 2009 yılında Blair Cadısı’nın tahtını indirdi ve hala bu filmin rekoru olmadı. Paranormal Activity 2007 yılında Oren Peli imzasıyla yayınlandı. Film dünya çapında 15.000 $ ‘a çekildi ve toplam 193.4 milyon $ hasılat elde etti. Film serisinin tüm prodüksiyonları dahil edildiğinde 900 milyon dolar kar görüyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Xbox Series X ısınma sorunu ile gelebilir!

Xbox Series X çıkmadan önce oyun editörlerine ve yayıncılarına gönderildi. Bu insanlar konsol çıkmadan önce cihazı inceliyorlar ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir