Samsung, 2021 yılında ekran altı kameralı ilk telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Samsung, ön kamerayı ekranın altına entegre etme fikrini kamuya açıklayan ilk şirketti, ancak teknoloji devi, akıllı telefonunu henüz böyle bir çözümle piyasaya sürmedi. Bu anlamda ZTE ve Xiaomi gibi Çinli rakiplerini geride bırakan Samsung, 2021’de bu durumu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Güvenilir sızıntı kaynaklarından biri olan Ice Universe’den bir tweet’e göre Samsung, 2021’de piyasaya süreceği Galaxy S21 modeli ile kullanıcılarına ekran altı kamera teknolojisini tanıtacak. Sızdırılan bilgiler arasında Samsung’un ekran altı kameralarda ileri teknolojilere sahip olduğu ancak lansmanından önce bu teknolojiyi en üst seviyeye çıkarmaya çalıştığı belirtildi.

ZTE, Samsung’dan önce davrandı

Ekrandaki kameraların neden olduğu sorunlardan biri de görüntü kalitesidir. Lensin görüntüyü ek bir ekran katmanından yakalaması gerektiğinden, bu açıkça matrise giren ışık miktarını azaltır ve başka yapaylıklara yol açabilir. Bu nedenle kamerayı sadece ekranın altına yerleştirmek bu teknolojiyi devreye sokmak için yeterli değil. ZTE kısa süre önce ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Ancak şimdilik cihazın ön sipariş aşamasında ne kadar başarılı olduğu bilinmemektedir. Samsung’un konuyu dikkatle incelemesi ve sıkılaştırması sonucunda ekran altı kamera teknolojisinin nasıl ortaya çıkacağı merak konusu oldu.

Bunlara da Göz Atın

Yeni sızıntı Mate 40 Pro’nun tasarımını ve teknik özelliklerini ortaya koyuyor

Yaklaşan Mate 40 serisinde sızıntılar devam ediyor. En son sızıntı, serideki Mate 40 Pro'nun tasarımını ve temel özelliklerini, ayrıca Kirin 9000 yonga setinin özelliklerini ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir