Silikon Vadisi’nde ayrılık rüzgarları esiyor!

Başka bir şirket Silikon Vadisi'nden ayrıldı. California birçok teknoloji şirketine ev sahipliği yapmaktadır. Teknolojinin merkezi Silikon Vadisi'nden şirketler uzun zamandır tek tek ayrılıyor ve bir yenisi de onlara katıldı.
Apple 'yerli üretime' dönüyor
Oracle, Silikon Vadisi'nden ayrıldı
Hewlett Packard Enterprise'ın merkezi bu ayın başında Texas, Houston'da bulunuyor. Şehrin hemen dışında bulunan Spring adlı yeni bir kampüse taşınacağını duyurdu. Kaliforniya eyaletindeki Covid-19 vakaları ve yüksek vergiler nedeniyle şirketler yavaş yavaş bu bölgeden ayrılıyordu. Aslında birçok şirket vergiler nedeniyle Kaliforniya'dan ayrılmayı planlıyordu ve Covid-19 bu süreci hızlandırdı. Birkaç gün önce Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, bir yaz yer değiştirmesinin ardından Teksas'a yerleşti. Oracle, bu şirketlerin en yenisiydi. Oracle'ın Teksas'a taşınmasının en büyük nedenlerinden biri, Kaliforniya nüfusunun ve vergilerinin Teksas'tan daha yüksek olması olarak kabul ediliyor. Silikon Vadisi bölünmeleri devam edebilir. Gelecekte, daha tanıdık şirketler ABD'deki diğer eyaletlere geçebilir. Şirketler, bağlantılarını Kaliforniya'da sürdürmek için orada bir ofis tutmaya devam edecekler, ancak genel merkezleri Teksas'ta olacak.

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir