Ripple’ın Kripto Para Olarak Tanınması İçin ABD’de İmza Kampanyası Başlatıldı

ABD'deki XRP topluluğu tarafından başlatılan imza kampanyası, Ripple'ın resmi para birimi olarak tanınmasını talep ederek doğrudan ABD federal hükümetine çağrı yapıyor.

Ripple, şüphesiz 2020'nin en ilginç kripto para birimlerinden biriydi. Yatırımcılarını çok mutlu eden ve üzen Ripple, bir süre kripto para borsalarından bile çıkarıldı. XRP adı verilen bu kripto para birimi, şimdi imza kampanyası ile gündemde.

Amerika'da resmi dilekçe kampanyalarının yapıldığı dilekçes.whitehouse.gov adresinde bir dilekçe yayınlandı. Dilekçede, ABD federal hükümetinden Ripple'ı para birimi olarak kabul etmesi isteniyor.

Temel SEC raporu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) daha önce Ripple aleyhine bir yasal işlemde XRP'nin yedi yıldır kurumsal ve perakende yatırımcılara satılan kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu belirtmişti. Bu rapor, dilekçenin de temelini oluşturdu. SEC tarafından başlatılan soruşturmanın Ripple üzerinde çok olumsuz bir etkisi oldu. Bu kripto para biriminin piyasa hacmi aniden 40 milyar dolardan 10,3 milyar dolara düştü. Bu, XRP'nin üçüncü sırayı USDT'ye kaptırmasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir