Tesla, en ucuz otomobilini satışa çıkardı

Elektrikli otomobil devrimini başlatan Tesla, web sitesinde en uygun fiyatlı Model Y'yi yayınladı. Yedi koltuklu versiyonu için de sipariş almaya başlayan Tesla, bu hamle ile 2021 yılının ilk çeyreğinde otomobil satışlarını artırmayı hedefliyor.
Tesla, salgına rağmen 2020 hedefine ulaştı
Arkadan çekişli Model Y satışta
Artık Tesla'nın web sitesinde uygun fiyatlı bir elektrikli araç satın almak mümkün. 2019 yılında piyasaya sürüldüğünde, standart arkadan çekişli versiyona sahip Model Y'nin satışları, menzilinin kabul edilemez derecede yetersiz olduğu gerekçesiyle Elon Musk tarafından iptal edilmişti. Önemli ölçüde daha düşük bir fiyata yeniden piyasaya sürüldü. Web sitesinde 42.000 dolardan işlem gören Tesla Model Y, standart menzile sahip ve arkadan çekiş sağlıyor. Uzun menzilli çift motora sahip olan ve dört tekerlekten çekişli modelden daha uygun fiyata satışa sunulan Model Y, 7 koltuklu konsept ile satın alınabiliyor. Ancak, bu yükseltme için ek olarak 3.000 $ ödemeniz gerekiyor. Standart arkadan çekiş aralığı ile sunulan en ucuz Tesla Model Y, 244 mil yol vaat ediyor. Bu değer yaklaşık 392 km'ye karşılık gelir.

Bunlara da Göz Atın

Samsung S Pen Pro çıkış tarihi konuşulmaya başlandı

Galaxy S21 serisi ile kendini gösteren Samsung S Pen Pro için çıkış tarihi bilgileri gelmeye başladı. Note serisi özelliklerini Galaxy S21 Ultra'ya getirecek olan model ayrıca gelişmiş özelliklere de sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir