Microsoft’un Nintendo, EA ve Square Enix’i satın almaya çalıştığı ortaya çıktı

Bloomberg geçtiğimiz saatlerde ilginç bir haber yayınladı. Habere göre Xbox'ın kuruluş yıllarında Microsoft birçok büyük oyun firmasını satın almak için harekete geçti ancak tahmin edebileceğiniz gibi hiçbiri başarılı olamadı. Microsoft, Xbox konsolunun ilk günlerinde birçok oyun şirketi ile bir araya geldi. Microsoft, eski bir Microsoft yöneticisi olan Kevin Bachus'a göre, ilk olarak FIFA ve Battlefield gibi oyunların yayıncısı olan Electronic Arts'ı satın almak için görüşmelere başladı, ancak EA "Hayır, teşekkürler" dedi. Microsoft cevabı verdi. Daha sonra Microsoft rotasını Nintendo'ya çevirdi. Eski Microsoft CEO'su Steve Ballmer, Nintendo ile bir görüşme ayarladı, ancak Kevin Bachus'a göre Nintendo, Microsoft'un "yüzüne" bir saat boyunca güldü.

Daha sonra Final Fantasy ve Tomb Raider gibi oyunların yayıncılık şirketi Square Enix ile tanıştılar ancak şirket teklifi düşük olduğu için reddetti. Sonunda, Mortal Kombat'ın geliştiricisi Midway Games'i dahil etmek istediler, ancak başarısız oldu.

Nintendo gerçekleşmiş olsaydı, şu anda farklı bir oyun dünyası olabilirdi.

Bunlara da Göz Atın

Mount & Blade II: Bannerlord’a DLSS desteği geliyor; RTX’li Minecraft beta sürecinden çıktı

Türk oyun şirketi TaleWorlds Entertainment'ın son oyunu Mount & Blade II: Bannerlord, DLSS desteği alıyor. Oyundaki performansınız artık daha fazla olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir