Jüpiter ve Satürn kavuşumu Google Doodle oldu

Kullanıcılara özel günleri doodle olarak sunma alışkanlığı haline gelen Google, Jüpiter ile Satürn'ün birleşimini de unutmadı. 800 yıl sonra bu gece yeni bir görsel şölen gerçekleşecek.
H4
Jüpiter ve Satürn birleşimi Google Doodle oldu
21 Aralık gecesi Jüpiter ve Satürn birbirine çok yakın olacak. Bu önemli günü atlamayan Google, kullanıcılarına özel bir doodle hazırladı. Astronomi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÖKMER) Müdürü Prof.Dr. Orhan Gölbaşı, 21 Aralık 2020 Pazartesi gecesi Jüpiter ile Satürn'ün birbirine çok yakın bir konuma gelip gökyüzünde görsel bir şölen sunacağını söyledi.

Dr. Orhan Gölbaşı, 21 Aralık gecesi Jüpiter ve Satürn'ün birbirine çok yakın olacağını belirterek, “Bu iki gezegen 1226'da birbirine bu kadar yaklaştı. Bu görsel şöleni kaçırmayın. Prof. Dr. Gölbaşı, “Bu yakınsamalar her zaman eşit değil. Benzer bir yakınlaşma 1623'te gerçekleşti. İki gezegenin en yakın birleşimi yaklaşık 800 yıl önce, 1226'da gerçekleşti. "Bir sonraki toplantı 15 Mart 2080'de yapılacak" dedi.

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir