Bir YouTuber, Batman’vari Bir Tırmanma Silahı Geliştirdi (Video)

Built IRL kanalının sahibi olan bir YouTuber, bir yıllık uzun bir çalışmanın ardından Batman'in tırmanma silahı gerçeğini geliştirdi. Silahın pratik bir kullanımı olmasa da kesinlikle işe yarıyor.

Just Cause, Assassin's Creed, Batman, Overwatch, Titanfall ve daha fazlası gibi oyunlarda ve filmlerde gördüğümüz tırmanma silahlarının gerçekte ne tür bir kullanım olabileceğini hiç düşündünüz mü? Built IRL adlı bir YouTube kanalı bunu gerçekten düşündü ve yaklaşık bir yıl önce "Batman işi" olan kendi tek elle kullanılan tırmanma silahını geliştirmek için çalışmaya başladı.

İnşa edilen IRL, özenli tırmanma silahının yapımını bu ayın başlarında tamamladı ve bir video ile piyasaya sürüldü. sonucunu paylaştı. Built IRL'nin tırmanma silahının Batman'in tırmanma tabancası kadar "çalıştığını" söylemek zor. Ancak çalışma mantığı açısından neredeyse hiçbir fark yoktur.

Built IRL tarafından tasarlanan tırmanma silahının nasıl çalıştığını özetlemek gerekirse; Silahın içerdiği CO2 küçük bir patlama ile kancayı hedefe doğru fırlatır. Manuel kontrollü 10.000 watt'lık bir motor daha sonra hedefe bağlı halatı hızla sararak saldırganı hedefe getirir.

Tırmanma silahı Batman'inki ile neredeyse aynı şekilde çalışıyorsa, onun eşit derecede "havalı" olmasını engelleyen nedir? Her şeyden önce, kolunuzdan aniden fırlayan bir kancayı birkaç metre ötedeki hedefe sabitlemek filmlerde veya oyunlarda olduğu kadar kolay değildir. Bu nedenle Built IRL, tasarladığı tabancanın ilk denemelerinde kancayı manuel olarak sabitlemeyi tercih ediyor.

Bunlara da Göz Atın

Facebook QAnon hesaplarını kapatıyor

Facebook, Başkan Donald Trump'a yakınlığıyla bilinen aşırı sağcı QAnon topluluğuna ait hesapları ve grupları kaldırmaya başladığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir