Apple telif davasını kaybetti: Sanallaştırmaya onay

Apple, bir 'başlangıç' firmasına karşı bir telif hakkı davasından kötü haber aldı. Corellium adlı girişim mahkeme tarafından gerekçelendirildi. Sanallaştırma üzerine çalışan bu girişim, kullanıcılara iOS'un sanal kullanımını sunarak güvenlik araştırması yapma imkanı sağladı. Girişimin bu gelişmesini yargıya taşıyan Apple, telif haklarının ihlal edildiğini iddia etti. Ancak yerel yargıç Apple'ı haksız buldu ve Corellium'umun geliştirdiği sistemin telif haklarını ihlal etmediğine karar verdi. Bu, kullanıcıların sanal ortamda iOS üzerinde çalışmasına izin verecektir.
Apple'ın tedarikçisi Uygur Türkleri üzerinde çalışmak zorunda kaldı
Apple, telif hakkı davasında haksız bulundu
Apple'ın birçok kez mahkemeye çıkardığı olayın olduğu biliniyor ancak mevcut gelişme, başlangıç şirketini ve geliştiricileri memnun edecek. Apple, Corellium'un bilgisayar korsanlarına avantaj sağlayacağını savunsa da güvenlik araştırması için onaylandı. Apple, startup tarafından geliştirilen sistemi kullanarak iPhone'larda güvenlik açıklarının keşfedileceğini ve bu güvenlik açıklarının bilgisayar korsanları tarafından kullanılabileceğini belirtti. Bu iddia yargıç tarafından "samimiyetsiz değilse de şaşırtıcı" olarak yorumlandı. Apple telif hakkı davası için verilen karar gerekçesinde, Corellium'un adil kullanım sağladığı belirtilerek, Apple'ın güvenlik girişimine karşı kalıcı bir ihtiyati tedbir talebinin reddedildiği belirtildi. Bu, işletim sistemindeki güvenlik açıkları (güvenlik açıkları) için çalışmayı kolaylaştırır. Sanallaştırma, basitçe bir işletim sistemini veya bir bilgisayarda farklı bir işletim sistemini çalıştırmak olarak tanımlanır.

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir