Uyuşturucu Baronu Zindaşti İçin Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi: İddianame’de Kuzu’nun da Adı Geçiyor

Dereli, “Amcam fotoğrafı paylaştı, bana şantaj yaptı, Burhan Kuzu'yu arayacağım, AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı'nı arayacağım ve Aliye'nin yaptığının utanç verici olduğunu söyleyeceğim. Sen de Aliye'yi ara, karımla bir sorun yaşayacağımı söyleyerek fotoğrafı kaldırmasını söyle. Aliye'ye de söylediği yönde mesaj gönderdim. ”

Serbest bırakıldıktan sonra Zindaşti, adamları ile birlikte kayboldu.

25 Mart 2016 tarihinde Sarıyer'de Zindaşti ile Ömer Erdal Akkartal arasında çıkan çatışmanın ardından alınan açıklamalarda, eski AKP milletvekili Burhan Kuzu söyledi. ayrıca bahsedilmektedir.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, uluslararası uyuşturucu kaçakçısı olduğu iddia edilen Çetin Koç'un 4 Mayıs 2016'da Dubai'de öldürülmesinin medya patronu İranlı İngiliz Saeed Karimian olduğunu söyledi. ve Kuveytli ortak Muhammed el Muhtari Zindaşti'nin kızının 30 Nisan 2017'de Maslak'ta öldürülmesiyle ilgili olarak 7 Nisan 2019'da kaçak olarak aranan İlhan Ünğan'ın Bağdat Caddesi'nde öldürülmesine ilişkin soruşturmayı tamamladı.

6 ay sonra 11 Eylül 2018'de İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan'ın kararıyla gece yarısı serbest bırakıldı.

Zindaşti, adı ve 'FETÖ' bağlantısıyla ilgili 10 cinayet nedeniyle 6 Nisan 2018'de yeniden tutuklandı.

Polisten bilgi sızdıran İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti, adamları ve emekli ve nöbetçi polislerin bir kısmı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Suç işlemek için silahlı örgüt kurmak ve yönetmek', 'kasten cinayet ',' Resmi belgelerde sahtecilik ',' Yargı makamını kötüye kullanma 'da dahil olmak üzere yaklaşık 20 suçtan iddianame açıldı. Zindaşti'yi nüfuz kullanarak tahliye etmekle suçlanan Kuzu, iddia ilk ortaya çıktığında Zindaşti'yi tanımadığını söyledi.

Aynı yıl 'FETÖ kaçağı Zekeriya Öz'e ifade veren Zindaşti, ifadesinin ardından' gizli tanık 'olmak şartıyla serbest bırakıldı. . Zindaşti için 4 ağırlaştırılmış müebbet ve 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede eski AKP milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun adı da yer aldı.

152 sayfalık iddianamede 20 şüpheli bulunurken, örgütün lideri Zindaşti olarak belirlendi.

Şüpheli olarak EK ve halen polis olarak görev yapan emekli polisler EK, FY, GK ve GG yer aldı.

Naci Şerifi Zindaşti ismi, 24 Eylül 2007 tarihinde İstanbul Büyükçekmece'de düzenlenen operasyonda 75 kilo eroinle tutuklanarak gündeme geldi. Zindaşti'nin yeğeni Emel Dereli yaptığı açıklamada, çatışmanın Aliye Uzun'un paylaşmasıyla ortaya çıktığını belirtti. amcası (Zindaşti) ile çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

Daha sonra Kuzu'nun Zindaşti ile yemek yerken fotoğrafı ortaya çıktı.

Bunlara da Göz Atın

Onlarca Metrelik Ucuz Karnabahar Kuyruğu Gündemde: ‘Ecevit’e Laf Söyleyenler Utanır mı?’

Gergerlioğlu paylaşımında, "Karnabahar kuyruğu 1,25 TL'ye satıldı … Merhum Ecevit'le konuşmaktan utan olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir