M1 işlemcili Macbook Air AnTuTu testini alt üst etti!

Apple kısa süre önce kendi işlemcisi M1 tarafından desteklenen yeni cihazları tanıttı. Performans seviyesi de özellikle fansız tasarıma sahip Macbook Air için merak konusu oldu. Cihaz performans testinde görüldü. M1 işlemcili Macbook Air AnTuTu puanı ortaya çıktı.
Apple M1, tanıtılan ilk MacBook Air'dir!
M1 işlemciden güç alan Macbook Air, AnTuTu test sonucuyla dikkat çekti
Apple, yeni tanıtılan Macbook Air'de fansız tasarımı vurguladı. Aynı zamanda performansıyla ilgili iddialı veriler lansmanda açıklandı. Yeni Macbook Air için önceki nesle göre 3,5 kat daha fazla işlemci gücüne sahip olduğu söyleniyordu. Cihaz, testte 1 milyonun üzerinde puan aldı ve 1.119.243 puan almayı başardı. Çoğunlukla akıllı telefonlar için gördüğümüz bu testte iPad Pro'nun puanı 717.203 oldu. iPhone 12 Pro, AnTuTu'dan 574.155 puan almayı başardı.

Öte yandan yeni Macbook Air ile iPad Pro'yu işlemci açısından karşılaştırırsak; M1 işlemcinin yüzde 50 daha fazla performans sunduğunu görüyoruz. Grafik birimi tarafına baktığımızda, M1 işlemci Macbook Air'in iPad Pro'ya göre yüzde 45 daha fazla performans sağladığını söyleyebiliriz. Cihaz iPhone 12 ile karşılaştırıldığında; M1 işlemci tarafından desteklenen Macbook Air, işlemci tarafında yüzde 78 daha iyiydi ve grafik birimi tarafında 2,5 kat daha iyiydi.
Apple M1 MacBook Air performans testinde!

Bunlara da Göz Atın

Bu Chrome eklentileri Facebook bilgilerinizi çalıyor olabilir

Facebook, uygulamasında kullanıcıların kişisel bilgilerini çaldığı iddiasıyla Google Chrome eklentilerini üreten Oink and Stuff'a dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir