Dizüstü bilgisayarlar için yeni OLED ekranlar yolda

OLED ekranlar, üst düzey görüntü kalitesiyle özellikle telefonlar için önemli kriterlerden biri haline geldi. Akıllı telefon üreticileri fiyat / performans odaklı bazı modellerde hala LCD kullansa da dizüstü bilgisayarlarda OLED ekranlara geçişi hızlandırmak için adımlar atılıyor.
Samsung, 5G telefonlar için özel bir OLED ekranı tanıttı
Dizüstü bilgisayarlar için yeni Samsung OLED ekranlar yolda
Güney Koreli teknoloji devi Youtube, Samsung OLED adlı dizüstü bilgisayarlar için bir video paylaştı. Paylaşılan videoda notebook bilgisayarlar için üretilen panelin güneşte ve dış mekanlarda üstün görüntü kalitesi sağlayabileceği önerildi. Bu yeni ekranların, geleneksel ekranlara kıyasla yüzde 85 HDR kapsamı ve yüzde 120 DCI-P3 renk gamı sunduğu söyleniyor. oranı dahil edin. Samsung'a göre OLED ekranlar, karanlık sahnelerde parlak vurgular ve ayrıntılara da sahip olacak.

Samsung'un 2021 dizüstü bilgisayar serisi geçen ay tanıtıldı. Açıklanan Samsung Galaxy Book Flex 2, Samsung Galaxy Book Flex 2 5G, Samsung Galaxy Book Ion 2 ve Samsung Notebook Plus 2 modellerinde OLED ekran bulunmuyor.

Samsung'un 6 Ocak'ta The First Look 2021 etkinliğine ev sahipliği yapacak OLED'i ekranlı dizüstü bilgisayarlar için daha detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir