Atiye dizisine dava açan yazar açıklamalarda bulundu

Netflix'in Türk dizisi Atiye için intihal davası açan yazar Buket Uzuner, Ali Eyüboğlu ve Seher Kılıç'ın YouTube'da sunduğu Dergi Noteri'nin konuğu oldu. Programda dava konusu ile ilgili açıklama yapan Uzuner, süreci tüm detaylarıyla anlattı.
Netflix'in Atiye dizisi hakkında dava açıldı!
Atiye dizisine dava açan yazar açıklamalarda bulundu
Ali Eyüboğlu ve Seher Kılıç'ın YouTube'da Magazin Noteri programına konuk oldu. Netflix'te yayınlanan ve başrolünü Beren Saat'in oynadığı Atiye dizisinin kendi kitaplarından uyarlandığını iddia eden Buket Uzuner, dizinin yapımcısı OG Yapım'a dava açtı. Uzuner, programda açtığı dava hakkında da açıklama yaptı. Burada açtığı davayla ilgili açıklama yapan Uzuner, "Defne Kaman'ın Maceraları, daha sonra 'Dünya', 'Hava' ve şimdi '' dedi, OG firmasının yapımcılarından birinin Defne Kaman'ın yapımını teklif ettiğini söyledi. Macera Netflix dizisi. “Netflix dizisi Atiye'nin senaryosu bu kitaplardan intihal ettiği için hukuki bir mücadele başlattım.” Oda Tv'nin aktardığına göre Uzuner, sözlerine şöyle devam etti:

Ülkemizde soyut şeylerin daha az görünür olması ve telif haklarının göz ardı edilmesi nedeniyle intihal, entelektüel hırsızlık da en az maddi hırsızlık kadar önemlidir. Ve ben de düşünce özgürlüğünü savunduğumuz gibi, fikirlerin çalınmasına karşı olmamız gerektiğini düşünen bir yazarım. "

Buket Uzuner'in konuk olduğu gösterinin tamamını buradan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch? = emb_title

Bunlara da Göz Atın

Bu Chrome eklentileri Facebook bilgilerinizi çalıyor olabilir

Facebook, uygulamasında kullanıcıların kişisel bilgilerini çaldığı iddiasıyla Google Chrome eklentilerini üreten Oink and Stuff'a dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir