29 Ekim’e ilk Atatürk hologramı damga vurdu!

29 Ekim kapsamında dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde bir etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet adıyla anılan olay, Atatürk'ün en dikkat çeken şeyi, Türkiye'nin ilk hologramı olan Atatürk oldu. Hologramın projeksiyonundan sonra duygusal anlar da yaşandı. Atatürk'ün sesiyle okunan konuşma, Türkiye'de ilk kez düzenlenen 3 dakikalık hologramla birleştirildiğinde vatandaşlar büyük ilgi gördü.
Google 29 Ekim özel bir Doodle yayınladı
Türkiye'deki ilk Atatürk hologramı 29 Ekim'de görüntülendi
İstanbul'da düzenlenen etkinliklerde Atatürk, Türkiye'de bir ilk olarak böyle bir uygulama yapıldığı için kullanılan hologram programı olarak işaretlendi. İstanbul'da 5 ayrı yerde düzenlenen kutlamalar, 19.23'te İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Atatürk'ün sesinden Konuşma duyan vatandaşlarda duygusal anlar yaşandı. Atatürk hologramı lazer ışınlarına dayalıdır ve üç boyutlu bir görüntü işleme teknolojisi olarak görünür.

Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mesajını video ile paylaştı. İmamoğlu'nun mesajında:“1920'lerin başında geleceği belirsiz, yoksulluk ve zorluklarla dolu bir ülkeydik. Geleceğe umutla yürümek için öncelikle rotamızı doğru belirlememiz ve yola çıktığımız yolda ısrar etmemiz gerekiyordu. Cumhuriyetin bize sağladığı buydu. Cumhuriyet pusulamız haline geldi. Ve Cumhuriyet ile birlikte seçtiğimiz yolda yürümek için güven kazandık. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bu ülkede eşitlik, özgürlük ve adalet kavramlarına dayalı, daha fazla üretime ve adil dağıtıma dayalı yepyeni bir hikaye yazacağız. Ve konuşmasına devam etti. 29 Ekim'de akıllara durgunluk veren kutlama konserle sona erdi.

Bunlara da Göz Atın

Küçük kulaklar için tasarlanan: Mini boy kulaklık!

Vie Petite kulaklık, küçük kulak yapısına sahip kişiler için tasarlanmış bir üründür. Özellikle kulaktan düşen kulaklıklara çözüm sağlar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir