vivo, Telefonlarındaki Yerlilik Oranını Bu Yıl Bitmeden %40’a Çıkaracak

Hindistan vivo şubesinden yapılan yeni açıklamada, şirketin yerelleştirme oranını yıl sonundan önce% 40'a çıkarmayı hedeflediği paylaşıldı. Karar, Hindistan hükümetinin ithalat vergisindeki% 10'luk artıştan sonra geldi.

Bugüne kadar akıllı telefonlarıyla yakaladığı başarı sayesinde ilk 10 akıllı telefon üreticisi arasına giren vivo, bugün farklı bir haberle gündeme geldi. Yeni bir rapora göre Çin merkezli şirket, Hindistan'daki modellerinde yerelleştirme oranını gelecek yıla kadar önemli ölçüde artırmayı hedefliyor.

vivo India'nın kararı, Hindistan hükümetinin ithalat vergisini artırma kararından sonra geldi. Hindistan hükümeti anakartlar, paneller, dokunmatik ekranlar ve aksesuarlar üzerindeki ithalat vergilerini% 10 artırdı. Hükümet bu artışı yerel üretimi güçlendirmek için yaptığını açıkladı.

Yerelleştirme oranı% 40'a çıkarılacaktır:

Hindistan'da vivo'nun mevcut yerelleştirme oranı şu anda% 15 civarında. Habere göre şirket, Noida tesisindeki yerelleştirme oranını yıl sonundan önce% 40'a çıkarmayı hedefliyor. Ancak vivo, ulusal düzeyde pazar payının% 28'ini işgal ettiğini ve offline pazarda hacim olarak ilk marka olduğunu açıkladı.

International Data Corporation'ın araştırma sonuçlarına göre vivo, 2020'nin üçüncü çeyreğinde% 27'lik bir pazar payına sahip olmayı başardı. Şirket 9 milyon satışla üçüncü sırada yer aldı. Vivo'nun en büyük rakiplerinden biri olan Realme, 8 milyon satışla vivo'nun gerisinde kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir