The Queen’s Gambit Dizisi, Satranç Seti Satışlarında Patlamaya Neden Oldu

Son zamanların en popüler Netflix dizilerinden biri olan The Queen's Gambit, satranç seti satışlarında patlamaya neden oldu. "Satranç nasıl oynanır?" Yayınlandığı ilk günden bu yana popülaritesini koruyan dizi ile Google'da. aramalar da 9 yılın zirvesine ulaştı.

Geçtiğimiz haftalarda Netflix'te mini dizi olarak yayınlanan The Queen's Gambit, yayınlandığı ilk günden bu yana hiçbir zaman gündemde olmadı. Sosyal medyada büyük ses getiren dizi, izleyicilerden tam not aldı ve birçok ülkede Netflix zirvesine ulaştı. Yakın tarihli bir gönderide Netflix, tek sezonluk mini dizisinin ilk 28 gününde 62 milyon hane izledi. Serinin yayınlanmasının ardından satranç takımlarının satışları arttı:

Walter Tevis'in 1983'te yayınlanan romanından alıntılanan yapım, 8 yaşında büyük bir satranç yeteneğine sahip olduğunu fark eden Beth Harmon adlı öksüz bir kızın hikayesini anlatıyor. dizi, satranç seti satışlarında büyük artış oldu.

Dizi, satranç takımlarının satışlarının yanı sıra, online satranç müsabakalarının oynandığı ve izlendiği sitelere olan talep oldukça artmıştır. Google'da yapılan aramaya bakıldığında Ve Türkiye ile ilgili satranç çağrıları başladığında, endeks platformuna 23 Ekim'den bu yana yükselmeler görülebiliyor.

The Queen's Gambit, 63 ülkede 1 numaraya oturdu:

Netflix'in son zamanlarda The Queen's Gambit istatistikleri ile ilgili resmi sosyal medya hesapları paylaşıldı. Netflix'in dizi hakkında paylaştığı istatistikler şu şekilde:

Dizi 92 ülkede İlk 10 listesine girdi; 63 ülkede 1 numaraya oturdu. Diziden alıntı yapılan roman, yayımlanmasından 37 yıl sonra The New York Times çok satanlar listesinde yer aldı. "Satranç Nasıl Oynanır?" aramalar 9 yılın zirvesine ulaştı.

Bunlara da Göz Atın

Metal Gear Solid Filminde Solid Snake’i Canlandıracak Bomba İsim Belli Oldu

Deadline'ın paylaştığı habere göre Oscar Isaac, uzun süredir beklenen Metal Gear Solid filminde rol alacak. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir