Tanyeli Roket Takımı alçak irtifa kategorisinde ipi göğüsledi

TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali roket yarışmasında açıklanan nihai sonuca göre Samsun Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı alçak irtifa kategorisinde birinci oldu.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu gazetecilere verdiği demeçte, Gençlik ve Spor Bakanlığı Atakum Gençlik Merkezi’nde yapılan roketin ilk olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da sosyal medya hesabından Tanyeli Rocket’i söyledi. Takımını tebrik etti.

Karaaslan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “TEKNOFEST Roket Yarışması’nda gurur duyduğumuz Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımımızı tebrik ediyorum. Birçok başarıya imza attı.” TEKNOFEST’in roket bölümünde yarışan Atakum Gençlik Merkezi öğrencilerinin Tanyeli isimli 13 kişilik bir ekiple yaptığı ” Kirkor 2 ” isimli roket, en iyi uçuş ekibi unvanını kazandı. 1.500 metrelik alçak irtifa uçuşu.

Samsun Valiliği himayesinde, öğrencilerin yaptığı çalışmaların ilin derece alması açısından önemli olduğunu ifade etti. n Kasapoğlu, “Mart-Nisan aylarında sokağa çıkma yasakları döneminde bile bu gençler inanılmaz bir çaba gösterdi. O günlerin geç saatlerinde buraya gelip işlerini yaptılar. İnanılmaz bir heyecan ve teknoloji sevgileri vardı. Bugün bu çalışmanın sonucunu gördük. Katkıda bulunan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. ”

Bunlara da Göz Atın

‘Bir ticari işletme faaliyet gösterdiği ülkede ofis açmalı’

Öğretim üyesi Korhan Mavnacıoğlu, sosyal medyanın düzenlenmesi ile ilgili olarak, "Sosyal ağ sağlayıcıların kanunun gereklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir