Soylu, Bütçe Görüşmelerinde Kemal Kurkut Hakkında Konuştu: ‘Haysiyetiniz Olsa Siviller İçin Baş Sağlığı Dilersiniz’

2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Önerisi maddelerine ilişkin görüşmeler Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplantılara katılarak bir konuşma yaptı.

Soylu, PKK'lı teröristlerin öldürüldüğü operasyonu anlatmaya başlarken, HDP'li milletvekilleri masaya vurarak Soylu'nun konuşmasını protesto etmek istedi. Polise "kendimi havaya uçururum" dediği gerekçesiyle etkisiz hale getirildiğini söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun ayrıntılarını paylaştı. Örgüte istihbarat sağlayan, çukur kazan, belediye kovasıyla barikat kuran, belediye aracı ile teröristin cesedini kaldıran, bombalı saldırı yapan, sokaklara ve sokaklara teröristin ismini veren adamlara, belediye binasında roketatar ve silah depolamak ve arka odada Kandil müfettişinden talimat almak Terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan, Duran Kalkan ve Murat Karayılan'a çok yakın bir teröristin olduğunu fotoğraflarla gösteren Süleyman Soylu adım adım takip edildi, operasyonun F-16'larla yapıldığını söyledi.

Bakan Soylu'nun teröristlere yönelik operasyonu anlattığı anlarda HDP vekilleri başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşmasında gergin anlar yaşandı. AK Parti ile HDP milletvekilleri arasında.

Edirne'de Demirtaş, Karayılan ve koltuğuna yemek yiyen tecavüzcü Biçirpinin Duran Kalkan'ı terörist olarak çağırıyoruz. Soylu, açıklamalarının ardından PKK'ya katılımın azaldığını söyledi:

"Emperyalizmin her dalda emperyalizm olduğu gerçeğiyle mücadele eden sadece terörizme karşı savaşmıyoruz. Bu bir kalkınma mücadelesi. 2014 yılında 5 bin 558 Teşkilat üyeliği ise bugün indi, şükürler olsun 52. Bunu Allah'ın izniyle başardık, Türkiye'ye 320 terörist geldi.

Bunlara da Göz Atın

WhatsApp’tan Türkiye’deki Kullanıcıları İçin Açıklama

WhatsApp kullanıcılarının bu sabah Türkiye uygulama ekranında özel bir duyuru yayınlayarak, Hizmetleri ve Politikaları sağda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir