Snapdragon 875 işlemcisinin üreticisi belli oldu!

Snapdragon 875 işlemci yine gündemde. Kod adı & quot; Lahaina & quot; Bu donanımın 5 nm fabrikasyon süreci ile üretileceği bilinmektedir. Hankyung adlı bir haber kaynağı, Qualcomm ile el sıkışan şirketin yaklaşık 844 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Qualcomm’un bu yeni işlemcisi Oppo, Xiaomi ve Samsung gibi dünyaca ünlü markaların akıllı telefonlarında kullanılacak. Peki Snapdragon 875 hangi markaya emanet?
Snapdragon 875 sızdırıldı! Kod adı:Lahaina
Snapdragon, 875 işlemci üreticisini buldu
Geçen ay TSMC’nin 5 nm işlemci üretimindeki ticari hamleleri karşısında başarısız olan Samsung, bu sefer istediğini aldı. Qualcomm’un eşlik ettiği yeni nesil amiral gemisi modellerinde kullanılacağı söylenen 5 nm mimari işlemcilerin Güney Kore temsilcisi tarafından üretileceği söyleniyor. Samsung’un Qualcomm imzalı amiral gemisi işlemci modeli üzerinde ilk kez böylesine başarılı bir anlaşma imzaladığı söyleniyor. Snapdragon 875’in önümüzdeki Aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Herhangi bir aksaklık yoksa, 2021’in ilk çeyreğinde akıllı telefonlarda göründüğünü göreceğiz.

Bu işlemcinin Galaxy S21 serisinde de kullanılacağı iddia ediliyor. Qualcomm’un TSMC yerine Samsung’a üretim izni vermesinin nedeni de ortaya çıktı. Çünkü Samsung, bu işlemciyi daha düşük bir maliyetle üreteceğini garanti etti. IBM ve Intel, bu donanım için Samsung’u sipariş eden şirketler arasında yer alıyor. Son olarak Samsung’un 5G tabanlı olacağı söylenen Snapdragon 875G, Snapdragon 735G ve Snadpragon 400 serileri için Qualcomm ile el sıkışacağı açıklandı.

Bunlara da Göz Atın

Xbox Series X ısınma sorunu ile gelebilir!

Xbox Series X çıkmadan önce oyun editörlerine ve yayıncılarına gönderildi. Bu insanlar konsol çıkmadan önce cihazı inceliyorlar ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir