Metrobüsteki Cinsel Saldırıya 6 Yıl Hapis Cezası Çıktı

Avcılar'da Metrobüste NC isimli bir kadına cinsel taciz ve hakaretten yargılanan tutuksuz sanık F.Ö. 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık F. Ö. Küçükçekmece 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava bugün devam etti.

Savcı, Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Anabilim Dalı raporunda sanığın iç çamaşırı ve pantolonunda sperm örneklerinin görüldüğünü ve bunların DNA profiliyle uyumlu olduğunu belirterek beraatini talep etti.

Mahkeme kararında hakaret suçunun işlenmediğine ancak sanığın cinsel saldırı suçunun tespit edildiğine ve 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme karar verirken herhangi bir indirim yapılmadığını bildirdi.

Sanığın tutuklanma süresi dikkate alınarak karar kesinleşene kadar tutuklanmaya gerek olmadığı belirtildi.

Kararın açıklanmasının ardından bir grup kadın, Küçükçekmece Adliyesi önünde 'Erkek adaleti değil gerçek adalet' diye bağırdı. NC, bu durumda kendini yalnız hissetmediğini ve bundan sonra benzer cinsel saldırıya maruz kalan kadınlarla birlikte olacağını söyledi. Avukat Gökhan Soysal da kararın en üst tavandan alındığını ancak metrobüs gibi toplu taşıma araçlarında işlendiği için suçun yetersiz olduğunu, bu nedenle Yargıtay'a başvuracaklarını belirtti. Soysal, mağdurların şu anda bile toplu taşıma araçlarına cinsel saldırı ile karşı karşıya kalabileceğini, bu nedenle cezaların caydırıcı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

İddianamede sanık F.Ö. Cevizlibağ'dan Avcılar istikametine giderek şikayetçi NC'ye gitti. "Tarafından cinsel saldırıya uğradığı" ve "hakarete uğradığı", 3 yıl 3 aydan 9 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırıldığı belirtilirken, ilk ifadesinde "Suçlamayı kabul etmiyorum. Davacı bana bağırdı. Araçtaki kalabalığın üzerime gelmesinden korktuğum için idrarımı kaçırdım. Pantolonum da bu nedenle ıslandı.

Bunlara da Göz Atın

Korona Partisi: Hindistan’da Düzenlenen Gübre Festivalinden İlginç Görüntüler

Hindistan'daki yüzlerce genç inek, yüzlerine pislik sürüp birbirlerine fırlatarak bir geleneği sürdürüyor. Koronavirüsün en etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir