MEB’in Yapamadığını Cami İmamı Yaptı:İnternet Bağlatıp Camiyi Sınıfa Çevirdi

Salgın döneminde başlatılan uzaktan eğitim, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki köylerde yaşayan öğrenciler için dezavantajlı bir durum yarattı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Hz. Ömer Camii imamı Ertuğrul Kertil, İTÇ'ye erişimi olmayan öğrenciler için harekete geçti.

Caminin girişinde yangınlarını ölçerek, maskelerini kontrol ederek ve ellerini dezenfekte ettirerek öğrencileri içeri alan imam, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerleştirilen dersler üzerinden çocukların tablet ve telefonlarıyla derslerini takip etmelerini sağlıyor. . Bu nedenle her öğrencinin internete erişim imkânı olmadığını söyledi.

Kertil, çocukların derslerinden geri kalmasına izin vermediğini belirtti,

"Uzaktan eğitim sürecinde çocukların çoğunun internet imkanlarının olmadığını gördük. Gelen öğrencilerimizin sıcaklığını ölçerek, ellerini dezenfekte ederek onları içeri alıyorum. Sosyal mesafe kurallarına göre camiye yerleştirdiğimiz öğrenciler EBA TV'ye tabletlerinden veya telefonlarından bağlanarak derslerini dinleyin.Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldum.İyi olduğum için anlamadıkları konularda öğrencilere yardımcı oluyorum, konuları daha iyi anlamalarını sağlamaya çalışıyorum. Ders sonunda ödevimi bilgisayar ve yazıcıdan penceremize yazdırıyorum. Bu sayede çocukların kırtasiyeye gitmesine gerek kalmıyor. "Öğrencilerden Kübra Nazlı Aydın, internete bağlanamadığını belirtti. EBA TV çünkü evde internet yoktu ve her gün ağabeyiyle derslere katıldı. "Ertuğrul Hoca'mız interneti camiye bağlayıp mahalledeki tüm öğrencileri aradığında çok mutlu olduk. Camiye gelip EBA TV'ye bağlanıyoruz. Her konuda bize yardımcı oluyor." Dedi. Mahalle sakinlerinden Barış Çiçek, "Öğretmenimiz Ertuğrul'dan Allah razı olsun. Cemaat olarak ondan çok memnunuz. Mahallemizin çocuklarına rol model ve onların eğitimine katkı sağlıyor. "Öğretmenimiz eskiden üniversiteye hazırlanan öğrencilere camide ders veriyordu ve şimdi de internetten camiye bağlanarak EBA'ya bağlanamayan öğrencilere derslerinde yardımcı oluyor."

Bunlara da Göz Atın

İsveç’te Türk Asıllı Subay Kayboldu

İsveç'in başkenti Stockholm'de Silahlı Kuvvetlerde görev yapan 31 yaşındaki Türk Deniz Komando Subayı Deniz Arda'nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir