İsveç’te Türk Asıllı Subay Kayboldu

İsveç'in başkenti Stockholm'de Silahlı Kuvvetlerde görev yapan 31 yaşındaki Türk Deniz Komando Subayı Deniz Arda'nın kaybolduğu bildirildi. 80 km'lik bir koşuya koşacağını bildiklerini ve ardından oğlundan haber alınmadığını kaydetti.

Oğlunun özel olarak eğitilmiş bir komando olduğunu anlatan Arda, "Oğlum Stockholm'de Deniz Kuvvetlerine ait bir askeri okulun müdürüydü. Askeri uçak 50 kişi ile kasabaya gitti. Oğlum uçağa binmeyince uçakla beni arayıp haber verdi Oğlunun en son Perşembe günü görüldüğünü vurgulayan Arda, "Oğlum Perşembe günü Stockholm'de bir spor salonunda antrenman yaptı, ardından 80 km'lik bir koşuya çıkacak. Spor salonundan çıkma görüntüsü var, ondan sonra iz kalmadı. cep telefonu, kimliği ve koşuya hazırladığı sırt çantası masasının üzerinde duruyor. Askeri ve sivil toplum kuruluşlarının son üç gündür her yerde oğlunu aradığının altını çizen Arda, "Stockholm polisinden oğlumun evinin yakınındaki bölgelerin güvenlik kameralarını taramasını istedim. Personel eksikliğine dikkat çekiyor. Kaçması muhtemel olan bölgeye odaklanarak arıyor. "Oğlunun da İsveç Silahlı Kuvvetleri'nde farklı görevleri olduğunu hatırlatan Arda," İsveç'e yapılan herhangi bir saldırı sırasında, Ülkede savunma silahlarını harekete geçirecek 3 önemli subay göreve gönderilemedi. Umarım kısa sürede müjdeli bir haber almak isteriz. "İfadelerini verdi.

Bunlara da Göz Atın

Korona Partisi: Hindistan’da Düzenlenen Gübre Festivalinden İlginç Görüntüler

Hindistan'daki yüzlerce genç inek, yüzlerine pislik sürüp birbirlerine fırlatarak bir geleneği sürdürüyor. Koronavirüsün en etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir