Irak ve Suriye’ye Asker Gönderme Tezkeresinin Süresi Bir Yıl Daha Uzatıldı

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkan Yardımcısı Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da Suriye ve Kuzey Irak'a asker göndermenin bir yıl daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı Muhtırası görüşülerek kabul edildi. Irak ve Suriye'deki tüm terör örgütlerinden kabul edilen mermi ile saldırıların engellenmesi amacıyla Türkiye'ye yönlendirilebilir, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yabancı ülkelere gönderilmesi, yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de varlığını kapsadığı izin dönemi öngörülmektedir. 1 yıllık uzatma.

Parlamento Genel Kurul'da Suriye ve Kuzey Irak'a asker gönderiminin bir yıl daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı Muhtırası görüşülerek kabul edildi.

"Suriye sınırımıza yakın bölgelerde terör örgütleri, özellikle PKK / PYD-YPG ve DEAŞ, PKK-YPG-PYD Fırat'ın doğusundaki ayrılıkçı gündemi hızlandırdı. Meşru milliyetimiz doğrultusunda tedbirler alınıyor. Faaliyet alanlarımızda kurulan barış ve istikrarı korumak için güvenlik menfaatleri İdlib'de Astana süreci çerçevesinde istikrar ve güvenliği sağlamaya yönelik faaliyetlerimiz devam etmekte, risk ve tehditler devam etmekte, milli güvenliğimiz açısından hayati önem taşımaktadır Milli güvenliğimizi tehdit edebilecek her türlü risk, tehdit ve eylemlere karşı, terörle Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü bozmak ve sahada gayri meşru ölümler yaratmak için gerekli tedbirleri almak.

Bunlara da Göz Atın

Cristiano Ronaldo Koronavirüse Yakalandı

Portekiz Futbol Federasyonu (FPF), Cristiano Ronaldo'nun yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Portekiz Futbol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir