iPhone 12’yi 4 kat daha sağlam yapan Ceramic Shield teknolojisi nedir?

Son birkaç yıldır iPhone modellerinde "bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en dayanıklı cam" olduğunu iddia eden Apple, iPhone 12 modellerinde farklı bir malzemeye geçerek bu iddiayı daha da ileriye taşıyor.

Apple, tüm iPhone 12 modellerinin ekranını Ceramic Shield adı verilen bir malzeme ile yapıyor. ile koruma altına almak. ABD'li teknoloji devi bu malzemeyi şu şekilde tanımlıyor:"Seramik Kalkan, nano ölçekli seramik kristallerin cam haline getirilmesiyle üretildi, bu çoğu metalden daha zor. Kulağa kolay geliyor, ancak seramiğin kendisi olmadığı için bu aslında son derece zor bir işlem Şeffaf bir malzeme.Kristallerin cinsini ve kristalliğini kontrol altında tutarak, geliştirdiğimiz özel formül sayesinde seramiğin sertliğini maksimize ederken seramiğin sertliğini maksimize ediyoruz.Bu çığır açan yöntem, Seramik Kalkanı, Materyal diğer akıllı telefon camlarından çok daha güçlü. ”Apple, ekranı çizilmelere karşı daha dirençli hale getirmek için arka camda kullanılan aynı çift iyon değiştirme işlemini uyguladıklarını ve bunun oluşabilecek çizilmelere karşı tam koruma sağladığını belirtiyor. kullanım nedeniyle.

Bunlara da Göz Atın

Popüler oyun ‘Control’ bu hafta Xbox Game Pass PC’ye geliyor

Remedy'nin popüler oyun Kontrolü artık konsollardan sonra Game Pass for PC'ye eklendi. Microsoft, oyunun 21 Ocak'ta Game Pass PC kütüphanesinde satışa sunulacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir