İnternetten Satın Alınan Akıllı Telefonun Sadece Kutusu Teslim Edildi

Tekirdağ'da yaşanan ilginç olayda, internet üzerinden akıllı telefon satın alan bir vatandaşın kargosuyla gelmesi üzerine, akıllı telefon kutusundan sadece cihazın şarj cihazı çıktı. Telefonun nerede ve kimde olduğu bilinmiyor.

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde özel bir bankada yönetici olarak çalışan Recai Varol, internet üzerinden 3 bin TL'ye akıllı telefon satın aldı. Satın aldığı cihazın 'kutusundan' sadece şarj cihazının çıktığını belirten Varol, hem satışı yapan firmadan hem de kargo şirketinden şikayetçi oldu.

Kendisini teslim alan kargonun iki kez paketlenmiş olmasının şüpheli olduğunu belirten Varol, olayı şöyle anlattı. :“Tanınmış bir alışveriş sitesinden 7 Ekim'de telefon sipariş ettim. Yaklaşık 3 bin TL'lik telefon bedeli bana fatura edildi ve kargo ile bana gönderildi. ”

" Çanta kargoda açıldı ve aynı kargo numarasıyla yeniden paketlendi "

Varol, kendisine teslim edilen kargonun ikinci kez aynı kargo numarasıyla paketlendiğini belirtti. Kutu ve her şey bu kargo çantasına koyuldu. Sanırım bu çanta kargoda açıldı ve aynı kargo numarasıyla yeniden paketlendi. Tabii kargo onu bana kapattı ama paketi açtığımda yine açık bir torba çıktı. Ürünüm teslim edildiği için telefon kulübesini büyük bir heyecanla açtım ama içinde telefonum yoktu. Hem kargo firması hem de satışı yapan firma ile iletişime geçtiğini belirten Varol, “Konuyla ilgili birçok yere başvurdum. Kargo firmasının Çerkezköy şubesine gittim, ilgilenmediler. Alay ederek savcılığa gidebileceğimi söylediler. Alışveriş sitesine ulaşmaya çalışıyorum, ulaşamadım. Sipariş kodunu almadım. Satıcı firmaya ulaştığımda telefonu sorunsuz bir şekilde gönderdiklerini söylediler. Kimse sorumluluk almaz. Savcılığa da şikayette bulundum ve hukuken hakkımı arayacağım. "sözlerini bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir