Instagram’ın son güncellemesi eleştiriliyor!

Instagram şu anda popülerliği yüksek. Instagram, Reels ile yeni bir yüz kazandı ve kısa sürede kullanıcıların sevdiği bir özellik haline geldi ancak son güncellemeyle işler değişti. Uzun yıllardır tasarım çizgisinden sapmayan Twitter dışında Instagram, tasarımının en çok değiştirildiği ve yeni özelliklerin eklendiği bir uygulamadır. Instagram'ın en son güncellemesi ile birlikte butonların konumu platform kullanıcılarını isyan etti.
Facebook Instagram için bir Türk'e dava açtı!
Instagram'ın son güncellemesi geçen haftadan beri gündemde! Beğenilmedi diyoruz
Reels özelliği ile uygulamanın altındaki çubuk değiştiği ve kullanıcılar bu yeni görünüme tam olarak alışmamışken, artık kalp düğmesi (beğen ve yorum düğmesi) doğrudan doğruya taşındığı için isyan edildi mesajlar.

Paylaşım ve bildirim özelliklerini yeniden düzenleyen kullanıcılar, uygulama içinde hareket etmeyi çok zorlaştırdı. Yeni düzen, bildirimleri ve yayın düğmesini ekranın sağ üst köşesine taşırken ana araç çubuğuna bir alışveriş öğesi ve video akışı seçeneği ekledi. Alışveriş sekmesi ve atanmış Makaralar özelliği, Instagram'ın tüketicilerini memnun etmekten çok para kazanmakla ilgilendiği izlenimini veriyor.

Telefonları uygulamayı en son sürüme otomatik olarak güncellediğinden, son güncelleme bazı kullanıcıları şaşırttı. Son zamanlarda 24 milyon Instagram takipçisi olan James Charles, Twitter hesabından son güncellemeden duyduğu memnuniyetsizliği anlatan bir video paylaştı. Bu yeni düzene alışkın olmayan birçok kullanıcı bu durumu eleştirmeye başladı. Özellikle mizah videoları çeken kişilerin dilindeki bu değişiklikler, komik paylaşımların da ortaya çıkmasına neden oldu.
Facebook Instagram için bir Türk'e dava açtı!

Bunlara da Göz Atın

iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?

Türkiye ve diğer ülkelerin iPhone Pro 12'yi almak için kaç gün hesap yapması gerekiyor? Soruyu cevaplayan araştırma yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir