İngiltere, Nvidia’nın ARM’yi satın almasını araştırıyor

GPU üreticisi Nvidia, geçtiğimiz aylarda İngiltere merkezli ARM satın aldı. ARM, yarı iletkenleri ve yonga tasarımları ile sektörde adından söz ettiren bir firmadır. Aslında ARM, işlemci üretmeyen, sadece işlemci tasarlayan ve bu tasarımları diğer üreticilere satan bir şirkettir.
NVIDIA RTX 3050 ve RTX 3050 Ti özellikleri sızdırıldı
İngiltere, gerekirse Nvidia'nın anlaşmasını engelleyebilecek
ARM, Birleşik Krallık'ta 3.000 kişiyi istihdam etmektedir. İngiltere, bu satın almada istihdam edilenlerin haklarını değil, ürün fiyatlarını ve ürünlerin kalitesini izleyecek. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu, Birleşik Krallık'ın antitröst yasalarını ihlal ettiğini tespit ederse, Nvidia'nın anlaşmasını engelleme yetkisine sahip olacaktır. Anlaşmanın etkisini dikkatlice değerlendirmek ve tüketicilerin daha pahalı veya kalitesiz ürünlerle karşılaşmamasını sağlamak için dünyadaki diğer rekabet otoriteleri ile yakın çalışacağız. "

ARM, 2016 yılında Japon Softbank tarafından 32 Milyar Dolar'a satın alınmadan önce halka açık bağımsız bir şirketti. Eylül 2020'de Nvidia, ARM'i devraldığını duyurdu. Anlaşmanın dünyadaki diğer rekabet düzenleyicileri tarafından onaylanması için 18 aya kadar. ARM akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar için çip tasarlar ve lisanslar. ARM'nin tasarımları Apple, A14 ve M1 Mac işlemcilerde Qualcomm, Samsung ve diğer birçok üretici.

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir