Honor markası satılıyor

Daha önce Huawei'nin karşılaştığı ağır yaptırımlar nedeniyle kaynaklarını daha verimli kullanmak için Honor markasını elden çıkarmak istediği gündemdeydi. Honor markasının satışı resmileşmek üzere. Onur markası, Huawei'nin gençlere yönelik uygun fiyatlı ve çekici akıllı telefonlarından oluşuyordu. Birçok önemli özellikle lanse edilen Honor telefonlar, akıllı telefon pazarında sürekli büyüyordu. ABD'nin ağır ambargosu nedeniyle Kirin yonga seti üretemeyen Huawei için Honor markasını yönetmek zorlaştı. Kaynaklarını sadece üst düzey Huawei telefonlarına tahsis etmek isteyen firma, Honor markasını satışa çıkardı.

Alınan bilgiye göre Honor markasının yüzde 15 hissesine sahip olan Digital China ve Shenzhen şehir yönetimi, Huawei ile tokalaşmak üzere. Önceki iddiaların aksine, 15 milyar dolar civarında bir miktar var. Bu iki isme ek olarak, birkaç finans şirketi de destekleyecek ve hisse alacak.

Honor markasının yaklaşık 7000 çalışanı, mağazası, Ar-Ge merkezleri, pazarlama birimleri ve patentleri Digital China-Shenzhen ortaklığına devredilecek. Ortaklık, Honor markasını 3 yıl içinde borsaya açmayı planlıyor. Honor markasının satışla birlikte ambargodan kurtulup kurtulamayacağı sorusu. Ancak, bir devlet kurumunun dahil olması işleri muhtemelen zorlaştıracaktır. Huawei'ye dönecek olursak, elde ettiği önemli miktar ile plan kapsamındaki çip üretim tesislerini hızlandıracağı tahmin ediliyor. Ayrıca şirketin şimdilik Joe Biden yönetiminden herhangi bir beklentisi yok.

Bunlara da Göz Atın

OnePlus 8T’nin kamera tasarımı ortaya çıktı

Yakında piyasaya sürülecek olan OnePlus 8T'nin kamera tasarımının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüler, sızıntılarda önceden tahmin edilen dörtlü kamera kurulumunu doğrular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir