Haftalık Oyun Önerisi 03: Carrion

Bilimkurgu ve korku türlerini harmanlayan pek çok film var ve genel teması şu:İnsanlık anlayamayacağı yeni bir şey keşfeder, keşfettiklerinin bir avcı olduğunu anlar ve keşfedilen bu şey tüm keşfi öldürmeye çalışır. grubu. Bu tür yapımlarda oyunlar da dahil olmak üzere avlanan kişinin gözünden izliyor veya oynuyoruz. Avcının gözünden izlemek ya da oynamak o kadar tercih edilmez ama yapıldığında çok kaliteli olabiliyor. Bugün önereceğimiz yapım, bilim kurgu ve korku türlerinin harmanlandığı bir oyun ama bu sefer avcıya bakıyorsunuz.

23 Temmuz 2020'de yayınlanan Carrion, Devolver Digital tarafından yayınlandı ve Phobia Game Studio tarafından geliştirildi. Carrion'da şekilsiz bir varlığı, biçimsiz bir varlığı tasvir ediyorsunuz. Dediğim gibi, oyunda şekilsiz bir varlığı, yani biçimsiz bir varlığı canlandırıyorsunuz ve bu yüzden kontrol edilmesi çok kolay. Bir yere tıklarsınız, karakter ona tutunur ve istediğiniz yöne doğru hareket eder. Aynı şekilde insanlara saldırmak da çok kolay ve eğlencelidir. Korkunç bir varlığı kontrol ettiğinizi kolayca anlayabilirsiniz. Ama hazırlıksız yakalandığında, oyun seni cezalandıracağını biliyor. Bu yüzden Carrion, bir avcı olduğunuzu rahatlıkla hissedebileceğiniz ve dikkatli olmanız gerektiğinin farkında olduğunuz bir oyundur.

Dürüst olmak gerekirse oyunun en başarılı noktası müziği ve atmosferi. Genel olarak sesler bile. Oyunun müzikleri ve ortam sesleri muazzam. Sesler bu kadar kaliteli olduğunda, oyun piksel grafiklere sahip olmasına rağmen sizi o dünyaya çekmeyi kolayca başarıyor. Yani oyunda bir avcı olduğumu bilmeseydim, kesinlikle korkardım. Avcı olsanız bile oyun sizi kolaylıkla esnetmeyi başarıyor. İyileştiğimde farklı oyunlar oynamayı sevenlere ve bilim kurgu korku türünü sevenlere kesinlikle bu oyunu tavsiye ederim. Eğlenmeniz ve çok şükür oynadığınızı söylemeniz için size 5-6 saat sunuyor.

Carrion şu anda Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Linux, Microsoft Windows ve Mac OS'de mevcuttur. Doğrudan satın almak istiyorsanız, tavsiyem fiyatı karşılığında Steam'den satın almanızdır. Halihazırda 36,00 TL'den satılmaktadır. Ancak ana tavsiyem Xbox Game Pass'te oynamak. Carrion, hem PC hem de konsol için Game Pass sisteminin kütüphanesindedir. Game Pass sahiplerinin kesinlikle kontrol etmesi gerektiğini söyleyebilirim.

Bunlara da Göz Atın

Kıyamet sonrasında geçen oyun Metro 2033 Redux, Epic Games’te ücretsiz

Epic Games'in 15 gün boyunca her gün bir oyun sunacağı kampanya devam ediyor. Epic Games, kampanyanın altıncı gününde Metro 2033'ü hediye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir