Google, bir uygulamanın daha fişini çekecek!

Sonlandırdığı proje ve uygulamalara tepki gösteren firma, bir uygulama hakkında tepki çeken bir kararla gündeme geldi. Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak.
Google Hangouts için kapanış tarihi belirlendi
Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak
Google, App Store ve Google Play mağazalarından kaldırılan uygulama hakkında açıklama yaptı. Projenin 1 Aralık 2020 tarihinde tamamen sonlandırılacağını ve kullanıcıların uygulamaya erişiminin olmayacağını belirten firma, uygulamayı 2016 yılında başlattı.

Güvenilir Kişiler uygulaması ile istediğiniz kişileri listeye ekleyebilir ve belirli bir süre içinde konumunuzu paylaşabilirsiniz. Ayrıca Google Haritalar entegrasyonu sayesinde kullanıcılar konumlarını kalıcı olarak paylaşabiliyordu.

Güvenilir kişilerin lokasyonlarını takip etmek için hayata geçirilen uygulama 2017 yılında aynı fonksiyona sahip Google Maps özelliği ile değiştirildi.

Google Hangouts, Google Play Müzik ve Cloud Print projelerinin ardından bu yıl feshedilen Güvenilir Kişiler uygulamasının sonlandırılması da kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı. Projenin sonlandırılması konusunda kötü bir üne sahip olan firma, geçmişte kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği uygulamaları sonlandırdı. Görünüşe göre şirket nihayet Güvenilir Kişiler uygulamasını bu yıl kaldıracak.

Bunlara da Göz Atın

Facebook QAnon hesaplarını kapatıyor

Facebook, Başkan Donald Trump'a yakınlığıyla bilinen aşırı sağcı QAnon topluluğuna ait hesapları ve grupları kaldırmaya başladığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir