Emsal karar: Dijital mal varlığı miras sayılacak

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren dijital varlık kavramı, insanların kullandığı tüm hizmetleri kapsıyor. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Bürosu, dijital varlıkların miras olarak kabul edilmesi gerektiğine karar verdi.
İstanbulKart-HES kodu nasıl eşleştirilir?
Dijital varlıklar miras olarak kabul edilecek
Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, karısını trafik kazasında kaybeden bir kişi, eşinin iCloud hesabına erişmek için yargıya başvurdu. Ölen eşinin iCloud hesabına ait fotoğraf, video, ses, e-posta kayıtlarına ve medya dosyalarına erişmek isteyen kişinin talebi reddedildi.

Talebi reddeden Denizli 4. Sulh Ceza Mahkemesi, başvurunun özel hayatın mahremiyetini ihlal ettiğini açıkladı) kararına katılmama kararı aldı. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Dairesi başvurusunda, gayrimenkulde e-ticaret, hediye çekleri ve kuponların yer aldığını beyan eden kişi, hesap erişimi için izin almayı başardı. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'nin aldığı karar ilerideki talepler için emsal teşkil edecek. Üçüncü şahıslarla yapılan yazışmalar, dijital miras talepleri incelenirken özel hayatın mahremiyetini ihlal ettiği için korunmalıdır. "

Bunlara da Göz Atın

Bu Chrome eklentileri Facebook bilgilerinizi çalıyor olabilir

Facebook, uygulamasında kullanıcıların kişisel bilgilerini çaldığı iddiasıyla Google Chrome eklentilerini üreten Oink and Stuff'a dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir