Bethesda’nın uzayda geçen açık dünya oyunu Starfield’ın haritası Skyrim’in 4 katından daha büyük olacak

Bethesda tarafından yayınlanan ve geliştirilen, uzayda geçen açık dünya oyunu Starfield 2018 yılında duyurulmuştu ancak duyurulduğu günden bu yana maalesef neredeyse hiçbir ayrıntı öğrenemedik. Son saatlerde oyunla ilgili bir detay öğrenmeyi başardık. GamesIndustry'den James Batchelor ile röportaj yapan Bethesda yöneticilerinden Todd Howard, oyunun haritası hakkında bir detay paylaştı. Todd Howard, oyunun haritasının Fallout 76'dan daha büyük olacağını söyledi. Fallout 76'nın haritası, Skyrim'in haritasının yaklaşık 4 katı büyüklüğünde. Oyun uzayda geçtiği için oyunun birden fazla gezegende yer alacağı ve bu gezegenlerin toplamının Skyrim'den 4 kat daha büyük olacağı düşünülüyor. Elbette bu konuda resmi bir açıklama yok.

Ayrıca oyunun tamamen hikaye odaklı olduğunu ve çok oyunculu bir mod olmadığını söyleyen Todd Howard, Starfield'ın atlamasının Morrowind'den Oblivion'a atlamaktan daha fazlası olacağını ekledi.

Şu anda geliştirme aşamasında olan oyunun çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yok ve yakında çıkması neredeyse imkansız. Ayrıca oyunun çıkış yapacağı platformlar da bilinmiyor.

Bunlara da Göz Atın

74 TL değerinde iki oyun Epic Store’da ücretsiz oldu

Epic Games Store bu hafta yine güzel bir kampanya ile karşınızda. Toplam değeri 74 TL olan Costume Quest 2 ve Layers of Fear 2 oyunları tamamen ücretsizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir