Bannerlord için DLSS müjdesi! İşte performans farkı

Bu yıl en çok konuşulan oyunlardan biri olan Mount & amp; Blade II:Bannerlord, çıkışından bu yana optimizasyon sorunları nedeniyle eleştiriliyor. Henüz erken erişimde olmasına rağmen oyuncular tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen Bannerlord, DLSS desteği ile bu sorunu aşacak.
RTX 3090, Cyberpunk 2077'de hayal kırıklığına uğradı!
Bannerlord, DLSS desteği aldı
Nvidia'nın RTX serisi grafik kartları için özel olarak geliştirilmiş bir algoritma. DLSS, desteklediği oyunlarda önemli bir performans artışı sunuyor. Arka plandaki grafiklerin çözünürlüğünü düşüren ve bunu hissettiren derin öğrenme algoritması ücretsiz bir performans artışı sağlar. DLSS destekli oyunlar henüz çok fazla olmasa da bu teknolojinin yazılımın donanımdan önde olduğu noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Performansla ilgili şikayetlerin büyüklüğünden bahsetmiştik, DLSS teknolojisinin sağladığı performans artışı bu şikayetleri büyük ölçüde engelleyebilir. Yayınlanan benchmark test sonuçlarına bakarsak DLSS'li RTX 2060'ın bile 4K çözünürlükte ve en yüksek ayarlarda 60FPS yakalayabildiğini görüyoruz. 23FPS artışı, birçok oyuncuyu yeni bir ekran kartı satın almaktan kurtaracak bir değerdir.

Grafikteki koyu yeşil çizgiler DLSS'nin kapalı olduğunu gösterirken, açık yeşil olanlar FPS'de DLSS sonucunu gösterir. Test sisteminin i9-9900k işlemci, 32GB RAM ve Windows 10 64 bit işletim sistemini içerdiğini ekleyelim.

Bannerlord DLSS desteği bu ay yayınlanacak. Bu teknolojinin Nvidia'yı grafik kartı pazarında öne çıkarabileceğini düşünüyor musunuz?

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir