Apple’ın M1 İşlemcisi, Sanal Makineyle Windows 10 Çalıştırırken Microsoft’un Bilgisayarına Toz Yutturdu

Apple'ın yeni M1 işlemcisine sahip bir MacBook, Windows 10'u sanal bir makinede çalıştırdı ve Geekbench testine tabi tutuldu. Elde edilen sonuçlar Surface Pro X'ten çok daha yüksekti.

Yakın zamanda, Windows işletim sisteminin M1 işlemcili Mac cihazlarda da çalıştırılabileceğini bildirmiştik, ancak bu Microsoft'a bağlı. Geliştirici Alexander Graf, yamalı bir sanal makineye sahip bir Apple M1 işlemcili bir Macbook'ta Windows 10 çalıştırmayı da başardı. Bu sayede Graf, sürücü sorunlarını atlatmayı ve performans açısından çok tatmin edici sonuçlar almayı başardı. Geliştirici yamasını ücretsiz olarak sundu ve diğerleri de kopyayı geliştirdi. Ancak ilk 'kıyaslama' sonuçları geldi.

M1 işlemci performans açısından büyük bir sıçrama yaptı

Apple'ın M1 işlemcisi, çıktığında ortaya çıkan yüksek beklentiyi karşılıyor gibi görünüyor, çünkü oldukça etkileyici puanlar almayı başardı. Yukarıda Geekbench 5'de M1 işlemcili MacOS testinin puanını görebilirsiniz. Tek çekirdekte 1.737 puan, çok çekirdekte 7.549 puan aldığı görülüyor. Buradaki görüntü, Apple M1 işlemcisindeki sanal makinede çalışan ARM tabanlı Windows 10'un sonuçlarını göstermektedir. İşlemci tek çekirdekte 1.288 puan ve çok çekirdekte 5.449 puan aldı ki bu oldukça etkileyici.

Bunlara da Göz Atın

Apple M1 işlemcisinden daha iyisi için kolları sıvadı!

Apple, M1 işlemcisinden sonra hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Apple, 32 çekirdekli bir işlemciyle görünecek. Detaylar burada ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir