Apple, Şarj Konusunda Çığır Açan 13 İnçlik Yeni MacBook Pro Modelini Tanıttı

Apple, son iki aydaki üçüncü etkinliğinde yeni 13 inç MacBook Pro'yu tanıttı. Yeni MacBook Pro, kullanıcılarına daha uzun bir pil ömrü ve daha yüksek performans sunuyor.

Apple'ın bugün lansmanında tanıttığı ürünlerden biri, yeni 13 inç MacBook Pro modeliydi. Yeni MacBook Pro, bugünkü lansmanda da tanıtılan dünyanın ilk 5 nm mimariye sahip bilgisayar işlemcisi M1'den güç alacak.

CPU, GPU ve önbellek gibi donanımları tek çatı altında toplayan ve performans verimliliği ile öne çıkan M1 SoC ile MacBook Pro çok daha hızlı olacak. Peki Apple, 13 inçlik yeni MacBook Pro'sunda kullanıcılarına ne sunuyor?

M1 SoC kullanan yeni 13 inç MacBook Pro

Apple'ın yeni MacBook Pro modeli, 8 çekirdekli CPU'ya sahip M1 ile 2,8 kat daha hızlı performans. sunacak. GPU tarafında ise bu hızın 5 kat artacağı iddia ediliyor. Yeni MacBook Pro'nun da sınıfının en çok satan Windows dizüstü bilgisayarından 3 kat daha hızlı olduğu belirtiliyor. Elbette bir dizüstü bilgisayar için önemli olan şeylerden biri pil ömrüdür. Lansmanda verilen bilgilere göre, 13 inçlik yeni MacBook Pro, internette gezinirken 17 saat, video oynatmada 20 saat pil ömrü vaat ediyor. Bu, herhangi bir Mac cihazının en uzun pil ömrü anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir