Apple M1 işlemcisinden daha iyisi için kolları sıvadı!

Geçtiğimiz günlerde Apple M1 işlemci ile tasarlanan yeni Mac cihazlarla sürpriz bir etkinlikle tanıştık. Yapılan sentetik testler bu işlemci için iyi sinyaller verse de firma sadece M1 ile girdiğini düşünüyor. Marka daha güçlü bir işlemci üzerinde çalışmaya başladı. Apple, 32 çekirdekli bir işlemci için kolları sıvadı.
Apple M1 rakibi AMD işlemcisinin gelecekteki iddiası
Apple, daha güçlü Mac modelleri için 32 çekirdekli işlemci planları yapıyor
Teknoloji devi Apple, kendi işlemcileriyle piyasaya sürdüğü Mac modellerinin sadece bir başlangıç olduğunu gösteriyor. Şirket ayrıca ileri teknoloji bilgisayarlar üzerinde çalışmaya başladı. Markanın geliştirmek istediği ilk nokta çekirdek sayısı oldu. Apple, 32 çekirdekli bir işlemci üzerinde çalışıyor. İlk bilgilere göre M1 işlemciden sonra 32 çekirdekli bir işlemci göreceğimiz tarih 2022 olacak. Bu işlemcinin Macbook Pro modellerinde kullanılması planlanıyor. Daha yakın zamanlarda şirket; 8, 12 ve 20 çekirdekli işlemcilerle gelebilir. Bu yüksek çekirdek sayılarına sahip Mac modelleri için öngörülen tarih, 2021'in son çeyreğiydi.

Marka, işlemcinin yanı sıra grafik performansını da iyileştirmek istiyor. Apple şu anda 16 ve 32 çekirdek grafik birimleri üzerinde çalışıyor. Hatta şirketin 128 çekirdekli GPU planları olduğunu belirtelim. Bu geliştirme planlarının yanı sıra, şirketin yeni bir Mac modelini ne zaman tanıtacağı da merak konusu oldu. Bu bağlamda ilk bilgiler 2021 bahar aylarına işaret ediyor.

Bunlara da Göz Atın

LG, sızdırılan katlanabilir telefon ile gündemde

Velvet ve Wing modelleriyle akıllı telefon pazarına yeniden giren LG, yeni bir patent sızıntısı ile gündeme geldi. LG'nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladığı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir