AKP’de Seçim Hazırlığı: Hedef, Z Kuşağı ve Kadın Seçmenler

Akşam gazetesinden Osman Nuri Cerit'in haberine göre koronavirüs salgını nedeniyle kongre sürecini kesintiye uğratan AKP, şu ana kadar organizasyonda yüzde 65 değişiklik yaptı. Bu nedenle 28 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan 7. Olağan Büyük Kongre'nin de Nisan ayında yapılması planlanıyor. Bu bağlamda AKP, Z kuşağı ve kadın seçmenler için önemli bir çalışma yaptı. Gençlerin ve kadınların en çok hangi sosyal medya platformunu kullandığı araştırıldı.

Araştırmaya göre kadınların en çok WhatsApp, Facebook, Instagram ve Twitter, gençlerin ise TikTok, Twitter ve Instagram kullandığı belirlendi. eğitim verilecektir. AKP bu eğitimi ilk etapta kadınlara ve gençlere verecek. Organizasyonun bilgi kirliliği karşısında nasıl davranması gerektiği ve sosyal medyadaki yalan haberler eğitimde anlatılacak. Algı operasyonları ile mücadele edecekler.

Yalan haberlere karşı ciddi bir çalışma yaptıklarını söyleyen AKP kadroları, "Bu işin tekniğini öğrendiyseniz önünüzdeki haberin yalan mı gerçek mi olduğunu çok iyi anlıyorsunuz. Sosyal var. Eğitimimizde medya okuryazarlığı. Haber olduğu anlaşılıyor, önce nereye bakmalıyız? '' Bunları anlatacağız. Ardından genç ve kadın seçmenler için bir yol haritası belirleyeceğiz. "

Bunlara da Göz Atın

WhatsApp’tan Türkiye’deki Kullanıcıları İçin Açıklama

WhatsApp kullanıcılarının bu sabah Türkiye uygulama ekranında özel bir duyuru yayınlayarak, Hizmetleri ve Politikaları sağda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir